A betegség vagy sérülés miatti fogvesztés jelentős életminőség-romlással járhat az egészségügyi és esztétikai hátrányok miatt. Szerencsére van megoldás, hiszen fogászati implantátummal a rágás, a beszéd és az arc harmóniája, illetve a mosoly is helyreáll!
Miből áll a fogimplantátum?
Maga a fogimplantátum egy titánból készült, külső és belső menettel is rendelkező csavar. Ez tölti be a foggyökér funkcióját. Erre kerül a felépítmény, ami összeköti az implantátumot a koronával. A korona a fog látható, rágásban részt vevő részének pótlására szolgál. A teljes fogpótlás tehát három részből áll.
A fogimplantátum előnyei
Világszerte több tízmillió ember él fogászati implantátummal. A tudomány mai állása szerint ez a fogpótlás legtartósabb és az életminőséget legnagyobb mértékben javító módja, amivel funkcionálisan és megjelenésre is saját fognak megfelelő hatás érhető el.
Fogimplantátum beültetésére akár teljes szájrehabilitáció keretein belül is van lehetőség. A teljes szájrehabilitáció minden esetben személyre szabott beavatkozáscsomag, s a páciens aktuális állapotának és igényeinek megfelelő fogászati, szájsebészeti és dentálhigiéniai procedúrákat tartalmazza. Azoknak javasolt, akiknél – a súlyosan károsodott szájüregi állapotok miatt – kiterjedt helyreállításra van szükség fogászati implantátumok, koronák vagy hidak segítségével. Teljes szájrehabilitáció esetén jellemzően több fog pótlására is szükség van.
A legújabb, All-on-4 fogimplantátum-technológiával egy napon belül is tudunk varázslatos új mosolyt biztosítani teljes fogatlanság esetén is. A cél a természetesnek ható mosoly, a zavartalan étkezés és beszéd, a stabil és kényelmes fogpótlás – bizonyítottan hosszú távon.
Milyen fogimplantátumok vannak?
A besorolás többféle szempont alapján is lehetséges. Egyfelől megkülönböztethetünk egymástól egy- és kétfázisú fogászati implantátumokat.
Az egyfázisú megoldás előnye, hogy a gyógyulás után rögtön felhelyezhető a korona, méghozzá újabb műtét nélkül. Amennyiben nem áll rendelkezésre megfelelő csontállomány, általában állcsontra helyezett implantátumot ültetünk be. Ennek alternatívája az állcsonton átvezetett implantátum, amely egy állkapocsba rögzített, tű formájú csavar egy kerettel.
Kétfázisú fogászati implantátumnál néhány hónapos csontosodási folyamatot követően következhet a felépítmény. A leggyakoribb, állcsontba épített típus is ilyen. Fontos, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű csont vegye körül az implantátumot, amihez csontpótlás is társulhat a beültetés előtt – akár az alsó állkapocsban, akár a felső állcsontban.
A csavarozás fajtája szerint is csoportosíthatjuk a fogimplantátumokat. A csavarral rögzített fogászati implantátum előnye, hogy a felépítmény később könnyen, gyorsan és fájdalommentesen kicserélhető. Az ehhez alkalmazott csavarozás lehet széles vagy keskeny kialakítású, valamint sűrű, ritka vagy dupla menetes. Átmérő alapján pedig megkülönböztetünk egymástól standard fogászati implantátumokat (3,5–4,2 mm átmérőjűek), széles platformúakat (4,6–6 mm közöttiek) és mini implantátumokat (2–3,5 mm-esek).
Mikor van szükség fogimplantátumra?
Hiányzó fogak esetén felmerül a fogpótlás szükségessége, méghozzá a páciens igényeire szabott módszerrel. Amíg ez nem történik meg, a foghiány olyan funkcionális problémákhoz vezethet, mint a rágási nehézségek, a többi fog elmozdulása, túlterhelődése, a rágóízület kopása, illetve az esztétikai vonatkozás miatti pszichés nehézségek. Aki szeretne változtatni ezen, nincs más dolga, mint konzultációs időpontot kérni, és tájékozódni a lehetőségekről.
Kérjen hozzánk időpontot még ma!