A VitalEurope-nál kiemelten fontosnak tartjuk, hogy pácienseink ne csak a kezelés eredményével legyenek elégedettek, hanem az odáig vezető utat is a lehető legkellemesebbé tegyük a számukra. Ezért bevezettünk egy jövőbe mutató, saját előállítású megoldást, amelynek során a sebészek nem szabad kézzel, hanem egyedileg készített sablon segítségével ültetik be az implantátumokat, ez a VitalGuide.
A fogászati implantátumok rendkívül stabil és tartós megoldást kínálnak foghiány esetén. Ám ehhez elengedhetetlen, hogy beültetésük megfelelően történjen. Mivel az implantátum az állcsontban rögzül, fontos az ott található csontállomány.
„Egészen a közelmúltig az volt a bevett eljárás, hogy a szájsebész műtét közben, tehát közvetlenül az implantátum beültetése előtt a foghiány helyén metszést ejtett az ínyen. Majd felhajtotta azt, hogy megvizsgálja a csontkínálatot, hogy megkeresse az implantátum ideális pozícióját. Bár mindez természetesen érzéstelenítés vagy altatás közben zajlott. Az ínylefejtés miatt a gyógyulás fájdalommal járt, nagyobb kiterjedésű terület esetén pedig be is dagadhatott, be is zöldülhetett, lilulhatott az íny” – magyarázza Losonczi Dóra ügyfélszolgálati vezető.
Ezt a szabad kezes eljárást helyettesíti a VitalEurope saját előállítású VitalGuide rendszere. Ezzel a megoldással kevésbé lesz megterhelő a folyamat, és sokkal pontosabb lesz az implantátum pozíciója.
Sablonos, mégis személyre szabott beültetés
Az újítás lényege abban rejlik, hogy a fogpótlás előtt CT-felvételt, valamint digitális lenyomatot készítünk a páciens szájáról, amelynek adatait importáljuk egy számítógépes szoftverbe. Az orvos pedig ennek segítségével alaposabban fel tudja térképezni a csontállományt. Majd digitálisan megtervez egy speciális sebészi sablont, amely saját fogtechnikai laborunkban készül el. Ezt az eszközt úgy kell elképzelni, mint a bokszolók műanyag fogvédőjét. Ennek nem a fogak megóvása a feladata, hanem apró lyukak jelölik rajta az implantátumok ideális helyét, ahova a sebésznek a műtét során fúrnia kell.
Jó hír, hogy ezt a modern eljárást nem kell külön kérniük a pácienseknek, mert klinikánkon már alapvetően műtéti sablonnal végezzük a fogászati implantátumok beültetését. Egyedül akkor nem jöhet szóba ez a megoldás, ha nagyon sok korona van a szájban. Ilyenkor ugyanis a CT-felvétel elszórja a sugarakat, és nem kapunk pontos képet. „De ez 50 esetből 1-nél fordul elő” – nyugtat meg az ügyfélszolgálatunk vezetője.
Kis lyukak, nagy előnyök
„A VitalGuide rendszere olyan innováció, mint amekkora előrelépést a laparoszkópos eljárás jelentett a hagyományos sebészi műtétekhez képest. A laparoszkópia lényege, hogy nem kell vágni, ennek hála jóval kisebb beavatkozással jár a műgyökér beültetése” – fogalmaz Losonczi Dóra. A szabad kezes implantálással szemben, ahol a szájsebésznek a műtét során „élesben” kellett felmérnie a páciens csontállományát. Itt több idő áll rendelkezésre, így minden lehetőséget nyugodtan és tűpontosan fel tud térképezni, amíg meg nem találja a lehető legjobb pozíciót. Beleértve a behelyezés szögét és lefutását is. Ennek köszönhetően az előre megtervezett digitális sablonnal készült fogászati implantátum stabilabban rögzül. A páciens szempontjából pedig szintén nagy előny, hogy mivel kevesebb szövetet kell feltárni, rövidül a műtéti idő, a gyógyulás is gyorsabban zajlik, valamint az esetleges szövődmények kockázata is csökken. A VitalGuide műtéti sablon segítségével tehát még kényelmesebben és biztonságosabban szépülhet meg fogsora és mosolya.